| | | | | | |
0342 221 01 23

Hizmetlerimiz

Anasayfa » Kurumsal » Hizmetlerimiz

Semen analizi ve yıkanması

Semen analizi, erkekteki problemlerin araştırılması için yapılan sperm tetkikidir.
Yıkama işlemi ise hareketli ve iyi durumdaki spermlerin diğer spermlerden ve hücrelerden ayrıştırılması işlemine denir. Aşılama için yapılabileceği gibi tetkik amacıyla da yapılabilir.

Hormon analizleri

Kadının yumurtalık kapasitesinin anlaşılması veya adet düzensizliği olan kadınlarda sebebin araştırılması için yapılan kan eridir. Adetin 3. veya 4. günü kan verilmesi gerekmektedir.

Histeroskopi

Rahim içinde bir problem olduğu düşünüldüğünde veya tekrarlayan düşüğü veya tüp bebek başarısızlığı olan olgularda rahim içine büyütücü optik sistemle bakmaya denmektedir.

Aşılama (IUI)

Yıkama yöntemi ile seçilen hareketli spermlerin bir katater yardımıyla rahim içine verilmesi işlemidir.
Tabii ki öncesinde kadında yumurta geliştirilir ve çatlatma iğnesiyle yumurtanın tüpün içine düşmesi sağlanmalıdır.

Tüp bebek (IVF)

İlaçlarla kadından yumurta elde edildikten sonra, erkekten de sperm elde edilir ve laboratuvar ortamında dölleme işlemi gerçekleştirildikten sonra elde edilen ceninler (embriyolar) rahim içine transfer edilir.

Mikroenjeksiyon (ICSI)

Sperm, mikroskop altında kanallı bir iğne içine alınır ve kadın yumurtası (oosit) içine enjekte edilerek döllenme sağlanır. Tüp bebeğin özel bir şeklidir.

Testisten sperm kazanılması (TESE)

Mastürbasyon ile elde edilen menide sperm bulunmadığı durumlarda spermin testislerde aranması işlemidir.

Embriyo dondurma (Kryo)

Transfer edilen embriyolardan sonra kalan iyi kalite embriyo varsa bunların daha sonra transfer edilmek üzere dondurulması işlemidir.

Preimplantasyon genetik tanı

Embriyolar oluştuktan sonra genetik açıdan incelenmesi ve normal olanlarının, rahim içine konmak üzere seçilmesi işlemidir.

İlaçsız tüp bebek (IVM)

Yumurtalar daha küçükken kadından toplanır ve laboratuvarda büyütülür. Böylece kadının vücudunda yumurta büyütülmesine ve bu amaçla ilaç verilmesine gerek kalmamaktadır.İlaçların yan etki yaptığı kadınlarda tercih edilmektedir.

Yumurta dondurma

Kanser tedavileri hem erkekte hem de kadında yumurtalıklara zarar verebilmekte ve tedavi sonrası yumurta gelişimi azalabilmekte veya kaybolmaktadır.Tedavi öncesi yumurtalar dondurulabilir ve hastalıksız dönemde bu yumurtalar tüp bebek işlemiyle gebelik sağlamada kullanılabilir.

 

0 0 0
Loading...

Yol Tarifi Al


Hemen Ara